top of page

Skyrybos internetu gyvenantiems užsienyje

 
 

Laisvo asmenų judėjimo suteikiamos galimybės turi įtakos tam, kad Lietuvos Respublikos piliečiai dažniau keičia gyvenamąją vietą ir kuria šeimos santykius su kitų valstybių piliečiais. Taigi, sudarius santuoką Lietuvoje, tačiau gyvenant užsienyje, gali kilti klausimas, ar galima santuoką nutraukti Lietuvoje?

Tikrai taip. Nesvarbu, ar Jūs gyvenate Norvegijoje, Vokietijoje, ar D. Britanijoje, galite kreiptis arba bendrą gyvenamąją vietą į kompetentingą teismą , arba į Lietuvos teismą.

Kokie yra santuokos nutraukimo būdai gyvenant užsienyje?

Jeigu sutariate  ne tik dėl santuokos nutraukimo, bet ir dėl teisinių jos nutraukimo padarinių, galite santuoką nutraukti bendru sutarimu. Tokiu atveju niekur vykti nereikia, teismas santuoką nutrauks rašytinio proceso tvarka. Abu sutuoktiniai turės pasirašyti prašymą nutraukti santuoką ir sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (mes paruošime) ir teismas per 30 dienų nuo dokumentų gavimo priims sprendimą nutraukti santuoką. 

 

Šis santuokos nutraukimo būdas galimas esant trims nurodytoms sąlygoms:

 

Pirma, nuo santuokos sudarymo turi būti praėję daugiau nei vieni metai. Toks terminas nustatytas siekiant išsaugoti santuokų stabilumą, užkirsti kelią lengvabūdiškiems, neapgalvotiems, impulsyviems sutuoktinių sprendimams. Kita vertus, vienerių metų terminas yra pakankamas patiems sutuoktiniams įsitikinti​, ar įmanomas tolimesnis jų gyvenimas. Šis terminas taikomas tik nutraukiant santuoką bendru sutuoktinių prašymu. Nutraukiant santuoką kitais būdais (dėl vieno iš sutuoktinių kaltės, dėl abiejų kaltės ir pan.), santuoką nutraukti galima ir nepraėjus metams.

Antra, nutraukti santuoką bendru sutarimu įmanoma tik kai sutuoktiniai sutaria ne tik dėl santuokos nutraukimo, bet ir dėl teisinių jos nutraukimo padarinių. Tad sutuoktiniai, sutardami, kad jų santuoka iširo, ir norėdami pasinaudoti supaprastinta santuokos nutraukimo tvarka, privalo susitarti ir dėl teisinių jo nutraukimo padarinių. Aplinkybę, kad sutuoktiniai sutaria dėl teisinių santuokos nutraukimo padarinių, gali patvirtinti tik šiuo klausimu sutuoktinių sudaryta sutartis.  

Trečia, abu sutuoktiniai turi būti veiksnūs. 

Reikalinga konsultacija santuokos nutraukimo klausimais?

Susisiekite

A. Jakšto g. 9-238, LT-01105 Vilnius 

Ačiū, mes su Jumis susisieksime

bottom of page