top of page

Skyrybų mitai ir klaidingi supratimai

Skyrybos yra sudėtingas procesas, kuris sukelia daug emocijų ir konfliktų. Visuomenėje apie skyrybas egzistuoja įvairių mitų ir klaidingų supratimų, kurie gali trukdyti žmonėms tinkamai suvokti šią situaciją ir priimti teisingus sprendimus. Šiame straipsnyje aptarsime keletą dažniausiai pasitaikančių skyrybų mitų ir klaidingų supratimų.


Mitas: Skyrybos visada yra blogai vaikams

Klaidingas supratimas, kad skyrybos visada yra žalingos vaikams, yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių mitų. Tiesa yra tai, kad konfliktai ir įtampa tarp tėvų gali būti žalingi vaikams, o ne pati skyryba. Kai kuriais atvejais, skyrybos gali būti geriausias sprendimas, leidžiantis vaikams augti saugesniame ir ramesniame aplinkoje.


Mitas: Tik nesėkmingos santuokos baigiasi skyrybomis

Šis mitas sako, kad tik blogos ar nepavykusios santuokos baigiasi skyrybomis. Tačiau santuokos gali baigtis dėl įvairių priežasčių, įskaitant asmeninių vertybių pasikeitimą, abipusio augimo skirtumus arba netikėtus gyvenimo pokyčius. Skyrybos nereiškia, kad santuoka buvo visiškai nesėkminga.


Mitas: Vienas iš partnerių yra "kaltas" dėl skyrybų

Dažnai manoma, kad skyryboms turi būti "kaltas" vienas iš partnerių. Tačiau daugelyje atvejų skyrybų priežastis yra sudėtinga ir susijusi su abiejų partnerių veiksmais, elgesiu ir sprendimais. Retai kada galima nurodyti vieną konkrečią priežastį arba "kaltą" partnerį.


Mitas: Skyrybos reiškia, kad žmogus yra nesugebėjęs santykiuose

Šis mitas skatina žmones manyti, kad jei jie išgyvena skyrybas, tai reiškia, kad jie yra nepakankamai kompetentingi santykiuose. Tačiau žmonės auga, keičiasi ir mokosi per visą gyvenimą, o tai gali paveikti jų santuoką. Skyrybos nereiškia, kad žmogus yra nepajėgus sukurti ir palaikyti laimingų santykių ateityje. Svarbu suprasti, kad kiekvienas santykis yra unikalus ir suteikia galimybę mokytis bei augti.


Mitas: Skyrybos sukelia vienišumą ir nesėkmę

Daugelis žmonių mano, kad skyrybos reiškia vienišumą ir nesėkmę. Tačiau daugelyje atvejų skyrybos gali leisti asmeniui atgauti savo gyvenimą, išmokti naujų dalykų apie save ir atrasti naujus pomėgius bei draugystes. Be to, skyrybų patirtis gali padėti žmogui geriau suprasti savo poreikius ir norus, kas suteikia galimybę užmegzti naujus, stipresnius ir laimingesnius santykius ateityje.


Mitas: Visos skyrybos yra ilgos ir konfliktiškos

Daug žmonių įsivaizduoja skyrybas kaip ilgą ir nuolatinių konfliktų kupiną procesą. Nors kai kurios skyrybos gali būti sudėtingos ir ilgai trunkančios, kitos gali būti greitos, civilizuotos ir taikios. Svarbu dirbti su patyrusiu skyrybų advokatu ir ieškoti konstruktyvių problemų sprendimo būdų, siekiant sumažinti skyrybų procesui būdingą stresą ir konfliktus.


Mitas: Po skyrybų galima nedelsiant pradėti naują gyvenimą

Nors po skyrybų prasidėjusi nauja gyvenimo dalis gali būti žadanti, svarbu suprasti, kad emociniam ir psichologiškam atsigavimui reikia laiko. Nesitikėkite, kad viskas pasikeis per naktį, ir leiskite sau laiko prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Neskubėkite į naujus santykius ar kitus didelius gyvenimo pokyčius, jei nesijaučiate tam pasirengę.


Comments


bottom of page